Steaua-Chelsea / Londonezii dau semne de viaţă: au revenit de la 0-2 cu Manchester United

0
Eden Hazard
Eden Hazard

Manchester United şi Chelsea au încheiat la egalitate, scor 2-2, pe "Old Trafford" în sferturile Cupei Angliei. Echipa calificată în semifinale se decide la rejucare, la Londra.

Chelsea a fost subordonată în primele minute ale meciului cu Manchester United, primind două goluri de la Chicharito şi Rooney în minutele 5 şi 11. Părea că pasa proastă a londonezilor continuă, iar Rafael Benitez era în pericol mare de demitere. Chelsea a reacţionat ca o mare echipă după pauză, egalând prin Hazard şi Ramires, în minutele 59 şi 69. Mai mult, în ultimele minute ale jocului a dominat net disupta, ratând câteva situaţii mari de a tranşa calificarea.