Site-ul WTA se ţine de şotii. Ce glumă a postat portalul de tenis în timp ce Halep îşi „măcelărea“ adversara

0
Fed Cup Franţa România partida dintre Kristina Mladenovici şi Simona Halep FOTO EPA/EFE / Christophe Petit Tesson

Simona Halep, locul 3 WTA, a defilat spre sferturile turneului de a Madrid, după cea mai solidă prestaţie din acest an.

Românca a trecu cu un dublu 6-0 de Viktoria Kuzmova, locul 46 WTA.

La finalul primul set, câştigat de Simona în doar 21 de minute, site-ul WTA a  avut o reacţie amuzantă.

"E ora prânzului la Madrid, iar Simona Halep a avut poftă de un covrig (n.r. referire la cifra zero). A câştigat primul set cu 6-0", au scris cei de la WTA, pe Twitter.

Simona Halep a învins-o, miercuri, cu scorul de 6-0, 6-0, pe jucătoarea Viktoria Kuzmova din Slovacia, 20 de ani, după un meci care a durat 44 de minute şi în care românca a pierdut doar 12 puncte