Ronaldo, eliminare din Liga Campionilor Asiei cu Al-Nassr după un thriller de 120 de minute VIDEO

0

Al-Nassr, cu Cristiano Ronaldo pe teren, a fost eliminată din sferturile Ligii Campionilor Asiei, după ce Al-Ain (Emiratele Arabe Unite) s-a impus cu 3-1 la loviturile de departajare.

Cristiano Ronaldo

După un 0-1 în tur, Al-Nassr a învins luni acasă cu 3-2 (1-1), dar s-a ajuns la loviturile de departajare după ce ambele echipe au mai marcat câte un gol în prelungiri. Ghareeb (45+5), Eisa (51, autogol), Telles (72) şi Cristiano Ronaldo (118, penalty) au înscris pentru Al-Nassr, în timp ce Al-Ain a punctat prin Rahimi (28, 45) şi Al-Shamsi (103). Ayman Yahya, de la gazde, a văzut cartonaşul roşu în minutul 98.

La loviturile de departajare, Ronaldo a marcat pentru Al-Nassr, dar Miroslav Brozovic, Alex Telles şi Otavio au ratat, în timp ce pentru Al-Ain au transformat Rahimi, Romero şi Al-Shamsi.

Al-Ain s-a calificat pentru prima oară în semifinalele Ligii Campionilor Asiei din 2016 şi va juca împotriva câştigătoarei dintre echipele saudite Al-Hilal şi Al-Ittihad. În tur, Al-Hilal s-a impus cu 2-0.