România, în semifinalele CE de baschet tineret
0Echipa masculină de tineret a ţării noastre a ocupat primul loc în Grupa E din cadrul Campionatelor Europene de la Sibiu, asigurându-şi calificarea în semifinalele competiţiei. În ultimul
Echipa masculină de tineret a ţării noastre a ocupat primul loc în Grupa E din cadrul Campionatelor Europene de la Sibiu, asigurându-şi calificarea în semifinalele competiţiei. În ultimul meci, tinerii baschetbalişti au învins, cu scorul de 67-64, reprezentativa Suediei. Vlad Moldoveanu a marcat 5 puncte în ultimele 12 secunde ale jocului, toate din lovituri libere, încheind partida cu 20 de puncte şi 8 recuperări. Anterior, România dispusese de Anglia, cu 76-58, şi de Austria, cu 79-59. Semifinalele sunt programate astăzi.























































