Răzvan Marin, gol de pus în ramă în campionatul Italiei VIDEO

0

Pe lângă golul marcat, Răzvan Marin a dat și o pasă decisivă de gol în meciul dintre Empoli și Torino, scor 2-2.

Unul dintre cele mai frumoase goluri din campionatul Italiei a fost marcat sâmbătă de românul Răzvan Marin, de la Empoli. Acesta s-a dovedit decisiv  în partida cu Torino, din etapa cu numărul 20, încheiată la egalitate, 2-2.

În prima repriză, Răzvan Marin l-a servit pe Luperto, care a deschis scorul, apoi în minutul 69 a majorat diferența pe tabelă cu un gol de pus în ramă, cu un șut din afara careului care s-a oprit direct în vinclul porții.

Din păcate, echipa s-a s-a prăbușit în ultimele 10 minute, permițând oaspeților să revină prin două goluri marcate în minutele 82 și 85.

Este al doilea gol înscris de mijlocașul român în ultimele sale 3 apariții în Serie A, ultimul gol fiind marcat pe 8 ianuarie, în meciul cu Lazio, 2-2.

Empoli are  26 de puncte și rămâne pe 10 în Serie A.