RALIURI: Mihai Leu renunta la competitiile auto
0Pilotul hunedorean Mihai Leu a decis să nu mai participe în acest an în Campionatul de Raliuri al României, după ce în sezonul trecut a ocupat locul 14, cu un singur punct.
"Voi mai alerga în una-două etape, în funcţie de starea de spirit pe care o voi avea, însă doar cu maşină închiriată dar fără buget şi fără obiectiv", a declarat pentru MEDIAFAX, Mihai Leu.
Din cauza problemelor din 2008, Leu a fost nevoit să abandoneze în cinci etape din totalul de opt, iar la o altă etapă - Raliul Sibiului - nu s-a prezentat la start.
Mihai Leu a debutat în cursele de raliu în anul 1994, iar în 2003 a câştigat titlul naţional la piloţi.
Ediţia din acest an a Campionatului de Raliuri al României va debuta în 13 martie la Braşov, cu Raliul Braşovului va cuprinde opt etape şi se va încheia la 1 noiembrie, la Piteşti, cu Raliul Argeşului.























































