Ponor si Rosu vor sa se retraga din lotul national de gimnastica
0Gimnasta Monica Rosu a afirmat ca vrea sa se retraga din lotul national, daca antrenorii Octavian Belu si Mariana Bitang nu vor reveni asupra deciziei de a-si parasi posturile, sustine Corneliu Agop,
Gimnasta Monica Rosu a afirmat ca vrea sa se retraga din lotul national, daca antrenorii Octavian Belu si Mariana Bitang nu vor reveni asupra deciziei de a-si parasi posturile, sustine Corneliu Agop, coordonator al sectiei de gimnastica de la SC Municipal Bacau, situatie intalnita si in cazul Catalinei Ponor. Corneliu Agop s-a declarat ingrijorat de faptul ca gimnastele nu s-au antrenat bine in ultima luna si jumatate. "Ele stau in Bucuresti, in Complexul Sportiv "Lia Manoliu". Stiu ca se antreneaza cu "secundul" Lucian Sandu. Mona mi-a spus ca vrea sa se retraga, in cazul in care Belu si Bitang nu vor reveni asupra deciziei de parasire a lotului. Nu e chiar o noutate. Problema e mai veche, de dinainte de sarbatori. Catalina Ponor a afirmat ca pleaca. Mai pleaca, probabil, si alte gimnaste de la lot. Se distruge echipa", a precizat Agop.























































