Poli Iaşi riscă să fie exclusă

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Politehnica Iaşi este pe cale să nu primească licenţa pentru sezonul 2007-2008 din partea Comisiei de Licenţiere din cadrul FRF, deoarece nu a achitat o datorie de 1.100.000 de lei către

Politehnica Iaşi este pe cale să nu primească licenţa pentru sezonul 2007-2008 din partea Comisiei de Licenţiere din cadrul FRF, deoarece nu a achitat o datorie de 1.100.000 de lei către stat. Directorul economic al clubului moldovean, Vasile Dascălu, a tras un semnal de alarmă pentru autorităţile locale. "Sunt programat la Comisia de Licenţiere pe data de 30 martie, la ora 16.00. Trebuie să mă prezint cu toată documentaţia din manual pentru obţinerea licenţei pentru sezonul următor. Nu sunt probleme în acest sens, singurul inconvenient major îl constituie, deocamdată, lipsa sumei de 1.100.000 de lei, bani pe care trebuie să-i achităm la stat până pe data de 31 martie. Dacă nu facem dovada, putem spune adio primei ligi", a spus Dascălu. Tot ieri, Comisia de Disciplină a FRF l-a suspendat pentru nouă luni pe Adrian Mititelu, patronul Universităţii Craiova, ca urmare a declaraţiilor calomnioase făcute la adresa FRF şi a comisiilor acestora.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite