Pavel si Hanescu, eliminati in turul doi la Australian Open
0Andrei Pavel, cap de serie numarul 17, si Victor Hanescu au fost eliminati, ieri, in turul doi la Australian Open, primul turneu de Grand Slam al anului. Pavel a fost invins, cu scorul de 7-6 (8/6),
Andrei Pavel, cap de serie numarul 17, si Victor Hanescu au fost eliminati, ieri, in turul doi la Australian Open, primul turneu de Grand Slam al anului. Pavel a fost invins, cu scorul de 7-6 (8/6), 6-2, 6-2, de americanul Bobby Reynolds, jucator venit din calificari, iar Hanescu a fost intrecut tot in trei seturi, cu scorul de 7-5, 6-1, 6-4, de britanicul Tim Henman, cap de serie numarul 7. In urma performantelor de la Australian Open, cei doi jucatori romani vor primi sapte puncte ATP si un cec in valoare de 21.240 de dolari. In proba de dublu feminin, perechea Ruxandra Dragomir Ilie/Maureen Drake (Romania/Canada) a invins, in runda inaugurala, cu scorul de 6-4, 6-1, cuplul ceh Olga Blahotova/Libuse Prusova si va juca in faza urmatoare cu perechea Shinobu Asagoe/Katarina Srebotnik (Japonia/Slovenia), cap de serie numarul 14, care a trecut, cu scorul de 6-4, 6-1, de cuplul australian Sophie Ferguson/Jaslyn Hewitt.























































