Pandurii Târgu Jiu-Gloria Bistriţa 1-1
0Echipa antrenată de Sorin Cârţu, Pandurii Târgu Jiu, a remizat, sâmbătă, scor 1-1, în compania Gloriei Bistriţa, într-un meci din etapa a 14-a a Ligii I.
PANDURII TÂRGU JIU - GLORIA BISTRIŢA 1-1 (Silvăşan 3 / Raskovic 4)
Pandurii: Stanca - Popete, A. Rus, Chibulcutean, Mândrean - Orac (Cardoso 73), Vancea, Fl. Stângă, Iordache - Raskovic (V. Simion 61), Al. Piţurcă. Antrenor: Sorin Cârţu.
Gloria Bistriţa: Albuţ - Azevedo (Ninu 46), Ciucă, Frăsinescu, Miclăuş - Velcovici, Sabou (Enescu 60), R. Mărginean, Achim - Silvăşan (Hora 90), Coroian. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.
Cartonaşe galbene: Al. Piţurcă 38, Achim 52, Raskovic (în pauza meciului), Vancea 59, Popete 77, A. Rus 83, V. Simion 87, Fl. Stângă (după încheierea meciului) / Velcovici 18, Mărginean 30, Ninu 55, Sabou 57
Arbitri: Istvan Kovacs - Marcel Savaniu, Cornel Fecioru
Stadion: Municipal; Spectatori: 4.000























































