Naţionala de polo, doar o victorie în Franţa
0Reprezentativa de polo a României a obţinut o singură victorie în turneul de la Aix-en Provence, dispunând de Egipt cu scorul de 17-3. Elevii lui Vlad Hagiu au remizat cu Olanda, 7-7, pierzând
Reprezentativa de polo a României a obţinut o singură victorie în turneul de la Aix-en Provence, dispunând de Egipt cu scorul de 17-3. Elevii lui Vlad Hagiu au remizat cu Olanda, 7-7, pierzând meciurile cu Grecia (4-8), Germania (7-9) şi Franţa (10-11). În perioada 7-9 aprilie, tricolorii vor participa la turneul de la Imperia (Italia), de calificare la Campionatul European, la care vor întâlni Italia, Belarus şi Turcia.























































