Miranda: "Bute să-şi facă poze cu centura săptămâna aceasta, pentru că o va pierde la 17 aprilie"

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Adversarul campionului mondial al categoriei supermijlocii, versiunea IBF, Lucian Bute, columbianul Edison Miranda, i-a recomandat românului să facă multe poze cu centura mondială, pentru că o va pierde în duelul din 17 aprilie, informează interbox.ca.

"Sunt foarte concentrat, sunt într-o formă mentală şi fizică ce îmi va permite să plec de la Montreal ca noul campion mondial al IBF. Pugilistul român trebuie să realizeze că acolo în ring vom fi doar el şi eu. Fanii nu vor fi acolo să-l ajute. Am spus-o şi o repet, merg la Montreal să câştig. Bute trebuie să facă cât mai multe poze cu centura sa, săpătmâna aceasta, deoarece o va pierde în faţa susţinătorilor săi, promit asta", a precizat boxerul columbian.

Lucian Bute (25-0-0, 20 KO) îşi va apăra pentru a cincea oară titlul mondial la categoria supermijlocie, versiunea IBF, în faţa pugilistului columbian Edison Miranda, într-o gală ce va loc la 17 aprilie, la Centre Bell din Montreal (Canada).

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite