Laurenţiu Reghecampf a primit avertisment din partea FRF pentru declaraţiile la adresa lui Victor Piţurcă
0Tehnicianul echipei Steaua a primit avertisment din partea Comisiei de Disciplină a Federaţiei Române de Fotbal, ca urmare a declaraţiilor făcute la adresa selecţionerului Victor Piţurcă.
Comentariile care i-au adus lui Laurenţiu Reghecampf avertisment din partea FRF au fost făcute săptămâna trecută: „Părerea mea e că Victor Piţurcă a făcut într-adevăr foarte multe pentru fotbalul românesc, dar în momentul de faţă nu a evoluat, a rămas la fel. Asta e părerea mea, rămâne de văzut dacă e greşită sau nu. Cred că pot să îi dau lecţii în acest moment.
Victor Piţurcă nu a calificat nicio echipă de club în cupele europene, nu a trecut de tururile preliminare. La naţională, foarte bine că a calificat-o la turnee finale. El ne obliga să semnăm contracte cu Giovanni Becali, când eram jucători. Când se certa cu el, ne punea să le rupem. De asta am plecat de la Steaua. Mi-a spus: Dacă nu rupi contractul cu Giovanni, la mine nu mai joci. Şi a trebuit să plec!“. Plângerea nu a fost formulată de Victor Piţurcă, ci de Departamentul de comunicare al Federaţiei Române de Fotbal.
Ştiri pe aceeaşi temă:
Victor Piţurcă despre condamnările la închisoare cu executare din Dosarul Transferurilor
Rezultatele şi marcatorii din partidele amicale disputate miercuri