Lăcătuş se retrage în meciul cu Poli Timişoara
0Antrenorul-jucător al echipei UTA, Marius Lăcătuş, s-a decis să se retragă din activitatea de jucător în partida cu Poli Timişoara, din returul campionatului. "Totul a pornit de la o glumă
Antrenorul-jucător al echipei UTA, Marius Lăcătuş, s-a decis să se retragă din activitatea de jucător în partida cu Poli Timişoara, din returul campionatului. "Totul a pornit de la o glumă între mine şi conducerea clubului. Până la urmă s-a dovedit a fi ceva serios şi m-am legitimat. Nici eu, nici Roland Naghy nu am avut parte de o retragere la ultimul joc oficial, aşa că, foarte sincer, mă voi retrage la meciul cu Poli Timişoara din retur. Nu voi muri dacă joc şi eu două minute. Oricum, nu vă aşteptaţi la prea mult de la mine. Dacă se retrag Ganea şi Dorinel, nu puteţi avea prea multe pretenţii de la mine. Sunt sigur că Dorinel mai poate să joace. Nu cunosc în amănunt problemele sale cu CFR Cluj sau pe cele personale, dar, deşi are vârsta pe care o are, mai are valoare să joace", a declarat Lăcătuş. (M.P.)






















































