Ion Marin: "La Alba Iulia ne jucam soarta"

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Antrenorul Ion Marin a declarat, ieri, ca Farul Constanta isi "va juca soarta", miercuri, la Alba Iulia, in meciul cu Apulum, din cadrul etapei a XXVI-a a D.A. "Ne jucam soarta, daca vom ramane in

Antrenorul Ion Marin a declarat, ieri, ca Farul Constanta isi "va juca soarta", miercuri, la Alba Iulia, in meciul cu Apulum, din cadrul etapei a XXVI-a a D.A. "Ne jucam soarta, daca vom ramane in D.A. sau daca vom retrograda. Daca vom reusi sa cucerim un punct si sa obtinem victoria si in partidele cu Ceahlaul si FC Oradea, consider ca ne putem atinge obiectivele. Un prim pas l-am facut prin victoria cu Poli. Urmeaza doua etape la intervale scurte de timp, iar la Alba Iulia intalnim o echipa lipsita de griji, care joaca foarte bine", a afirmat Marin. Antrenorul echipei constantene se confrunta cu probleme de efectiv pentru meciul de la Alba Iulia. "Adrian Senin este suspendat pentru cumul de cartonase, in timp ce fundasul Laurentiu Florea este accidentat si nu va putea fi recuperat. Cu probleme medicale mai sunt Ion Barbu, Alex Baltoi, Cristian Schiopu, din care speram sa recuperam cativa pana la inceputul jocului", a spus Ion Marin. Marin spera ca Farul sa evolueze in Cupa UEFA Intertoto. "Din cate stiu, Universitatea Craiova s-a retras, iar singurele care raman in cursa sunt Farul si Gloria Bistrita. Totul depinde de rezultatele pe care le vom obtine pana la sfarsitul campionatului", a mentionat antrenorul principal al formatiei Farul.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite