Ianis Hagi a bifat o nouă dezamăgire în campionatul Belgiei

0
Ianis

Internaţionalul român al celor de la Genk a fost lăsat pe banca de rezerve până aproape de finalul meciului cu ultima clasată, Cercle Bruges

Ianis a fost trimis în teren abia în minutul 80 al victoriei la limită, 1-0, obţinută pe teren propriu de campioana Belgiei. Românul a intrat în locul lui Mbwana Ally Samatta şi a încercat să revigoreze faza ofensivă pentru echipa sa. Singurul gol al întâlnirii a fost marcat de căpitanul Dewaest în minutul 8.

În urma acestui rezultat, după 11 etape, Genk ocupă locul 6, cu 19 puncte, la 7 puncte de liderul Club Brugges, care are şi un meci mai puţin disputat.

la mijlocul săptămânii trecute, în eşecul cu Liverpool din grupele Ligii Campionilor, scor 1-4, antrenorul Felice Mazzu l-a folosit pe român şi mai puţin, Ianis intrând pe teren în minutul 87, când echipa sa era condusă cu 4-0.