HCM Constanţa, lider în Liga Naţională
0În derby-ul etapei a 6-a a Ligii Naţionale la handbal masculin, HCM Constanţa a învins cu 27-26 (14-14) pe Steaua, rezultat în urma căruia a trecut pe primul loc al clasamentului. Pentru gazde,
În derby-ul etapei a 6-a a Ligii Naţionale la handbal masculin, HCM Constanţa a învins cu 27-26 (14-14) pe Steaua, rezultat în urma căruia a trecut pe primul loc al clasamentului. Pentru gazde, cele mai multe goluri au fost marcate de sârbul Dragicevici (6), iar Mazilu (7) a fost cel mai prolific dintre stelişti. Antrenorul oaspeţilor, Vasile Stângă, a criticat dur arbitrajul: "Federaţia a delegat doi arbitri care nu au ştiut să ţină jocul în mână şi l-au stricat. Diferenţa s-a făcut la eliminări. Ăsta este handbalul românesc". Referitor la aceste acuzaţii, tehnicianul echipei constănţene, Lucian Râşniţă, a răspuns ironic: "Poate domnul Stângă este preşedintele Comisiei de Arbitri". (V.I.)























































