Hamburger SV - Standard Liege, scor 2-1, în Liga Europa. Alte rezultate

0
Ze Roberto (stânga) i-a enervat pe şefii clubului Hamburger SV

Echipa belgiană Standard Lieg a fost învinsă, cu scorul de 2-1 (2-1), în meciul disputat în deplasare cu formaţia germană Hamburger SV, în manşa întâi a sferturilor de finală din Liga Europa. Oaspeţii l-au avut pe teren şi pe atacantul român Gheorghe Grozav din minutul 76.

Rezultate din prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Europa>

Fulham (Anglia) - VfL Wolfsburg (Germania) 2-1 (au marcat: Zamora '59, Duff '63 / Madlung '89)

Hamburger SV (Germania) - Standard Liege (Belgia) 2-1 (au marcat: Petrici '42 (penalti), Van Nistelrooy '45 / Mbokani '31)

FC Valencia (Spania) - Atletico Madrid (Spania) 2-2 (au marcat: Manuel Fernandes '67, David Villa '82 / Forlan '59, Antonio Lopez '72)

Benfica Lisabona (Portugalia) - FC Livepool (Anglia) 2-1 (au marcat: Cardozo '59, '79 (ambele din penalti) / Agger '9)

Partidele retur se vor disputa la 8 aprilie.