Hagi il ia pe Balint secund la Galatasaray in sezonul viitor

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Directorul tehnic al echipei Galatasaray, Gheorghe Hagi, a declarat, sambata, dupa meciul cu Elazigspor, scor 3-1, din etapa a XXXIV-a, ultima a campionatului Turciei, ca Gavril Balint va fi secundul

Directorul tehnic al echipei Galatasaray, Gheorghe Hagi, a declarat, sambata, dupa meciul cu Elazigspor, scor 3-1, din etapa a XXXIV-a, ultima a campionatului Turciei, ca Gavril Balint va fi secundul sau in sezonul viitor. Hagi s-a declarat multumit de modul cum a incheiat echipa sa editia 2003-2004 a campionatului. "Am vrut sa imi vad toti jucatorii si le-am dat sansa de a evolua. Sunt foarte multumit de aceasta victorie, pentru ca am avut un final bun de campionat", a spus tehnicianul roman. Gheorghe Hagi a afirmat ca doreste achizitionarea a trei jucatori straini, dar nu a precizat numele acestora. Hagi a adaugat ca i-a dat echipei sale o luna de pauza, urmand ca la stagiul de pregatire programat inainte de inceperea noului sezon sa participe si trei sau patru fotbalisti din echipa de tineret. Antrenorul roman a spus ca regreta retrogradarea fostei sale echipe, Bursaspor. "Imi pare foarte rau mai ales pentru suporteri, care nu au meritat acest lucru", a mentionat Hagi.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite