Girona detonează bomba pe Bernabeu. O bate Real după ce a fost condusă cu 1-0

0

Formaţia Real Madrid a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de Girona, echipă ce se zbate pentru evitarea retrogradării, într-un meci din etapa a 24-a a campionatului Spaniei

Căpitanul gazdelor, Sergio Ramos, a fost eliminat în minutul 90, el primind al doilea cartonaş galben.Au marcat Casemiro ’25 pentru Real Madrid, resăectiv Stuani ’65 (penalty) şi Portu ’75 pentru Girona.

Sâmbătă, Barcelona a câştigat pe propriul teren prin golul înscris de Messi din penalty în minutul 43, în timp ce Atletico s-a impus în deplasare prin golul înscris de Griezmann în minutul 74.

În urma acestor rezultate, lider în clasament rămâne Barcelona cu 54 puncte, Atletico trece pe poziţia secundă cu 47 de puncte, în timp ce Real Madrid închide podiumul cu 45 puncte.