Gigi, suspendat şase luni şi amendat de LPF! "Nu plătesc nimic!"
0
Finanţatorul FC Steaua, Gigi Becali, a fost suspendat de Comisia de Disciplină a Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF) pe o perioadă de şase luni şi a primit o amendă în valoare de 150.000 de lei, pentru declaraţii jignitoare la adresa managerului general al FC Dinamo, Florin Prunea, informează LPF.
Comisia de Disciplină a decis sancţionarea finanţatorului Stelei în baza articolului 52.2.4 din regulamentul disciplinar, pentru declaraţiile făcute la adresa lui Florin Prunea. "Cine să mă suspende pe mine? Du-te domne' de aici! Care e problema, nu plătesc nimic!", a fost reacţia patronului Stelei, Gigi Becali, la gsptv.
"Cei care au dat astazi sanctiunea nu au nicio autoritate. Nu recunosc
aceasta Comisie. Sunt niste servitori, care imi cereau bani de fiecare data cand
ne vedeam. Eu le dadeam mereu cate 300, cate 500 de euro, asa, din prietenie. Nu
asteptam nimic in schimb, imi facea placere sa le dau bani.", a mai spus Becali.























































