Gabriel Toje a marcat un gol pentru Osmanlîspor în campionatul Turciei

0
Gabriel Torje

Mijlocaşul Gabriel Toje a marcat un gol în partida pe care echipa sa, Osmanlispor, a câştigat-o, luni, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), în faţa formaţiei Galatasaray Istanbul.

Torje, care a jucat până în minutul 79 când a fost înlocuit cu japonezul Takayuki Seto (fost la Astra Giurgiu), a marcat golul victoriei în minutul 50.

Atacantul Raul Rusescu a intrat pe teren în minutul 61 la Osmanlispor, iar fundaşul polonez Lukasz Szukala (fost la Gloria Bistriţa, Universitatea Cluj, Petrolul Ploieşti şi Steaua Bucureşti) a fost rezervă.

Primul gol al învingătorilor a fost înscris de Deliktas, în minutul 30, în timp ce pentru gazde a marcat Selcuk Inan, în minutul 41. În urma acestei victorii, Osmanlispor a urcat pe locul şapte în clasament, cu patru puncte.