FOTO Steliştii n-au petrecut după meci. Au rămas la hotel şi au băut câte o bere
0
Fotbaliştii şi staff-ul din Ghencea au sărbătorit la hotel victoria, însă euforia nu a fost una exagerată, deoarece fotbaliştii au rămas în cantonament.
“Reghe ne-a întrebat în vestiar de ce suntem supăraţi! Nu eram supăraţi, doar extrem de obosiţi şi nici nu mai eram în stare să ne bucurăm”, a povestit Mihai Pintilii.Imediat după ce au ajuns la hotel, fotbaliştii, în frunte cu marcatorul Rusescu, au mers la restaurant şi au luat cina. N-au curs râuri de şampanie, doar suc şi câteva beri. Apoi, împreună, s-au uitat la câteva faze importante ale jocului pe care tocmai îl câştigaseră.
Unii dintre stelişti au fost vizitaţi de iubite sau prietene, printre “norocoşi” fiind Tătăruşanu şi Chiricheş. Mai mult decât atât, cei din conducerea echipei le-au permis fetelor să petreacă noapte alături de iubiţi, aşa că au rămas în hotel până în cursul acestei dimineţi.Fundaşul Lukas Szukala s-a întâlnit cu tatăl lui şi au petrecut aproape o oră la restaurant, în vreme ce tehnicianul Laurenţiu Reghecampf a plecat acasă cu un taxi.
