FOTO CFR Cluj a câştigat meciul cu CSU Craiova, scor 1-0. Oltenii au ratat un penalty în prelungiri, arbitrul n-a avut curaj să dicteze repetarea loviturii

0

CFR Cluj a câştigat cu 1-0 meciul cu CSU Craiova, singurul gol al partidei fiind marcat de Camora în minutul 75. Ardelenii au revenit, cel puţin până la meciul FCSB-ului, pe primul loc.

CFR Cluj este pe primul loc în Liga 1, cel puţin până la meciul de la Iaşi al FCSB-ului, după victoria cu 1-0 în partida de acasă cu Craiova. Camora a marcat în minutul 75.

Oaspeţii au primit o lovitură de pedeapsă în prelungiri, dar şutul lui Gustavo a fost respins în faţă de Arlauskis. Intrat în careu câţiva metri înaintea executării loviturii de pedeapsă, Camora a degajat mingea în corner, însă arbitrul Avram n-a avut curaj să dicteze repetarea loviturii de pedeapsă.

CFR: Arlauskis – Manea, Vinicius, Boli, Camora – Djokovic, Hoban (Ioniţă '62), Culio – Deac, Ţucudean (Omrani '62), Mailat (Costache '73). Antrenor: Dan Petrescu

CS U Craiova: L. Popescu – Screciu (Popov '46), Kelic, Ferreira – Dimitrov, Zlatinski, Mateiu, Bancu – Andre Santos (Gustavo '68), Baluţă, Mitriţă (Glavina '80). Antrenor: Devis Mangia

Faza executării penaltyului. Camora, în dreapta, e aproape pe aceeaşi linie cu Gustavo