Fotbalisti englezi acuzati ca au sustras mancare si bautura din aeroport
0Cativa jucatori ai echipei Manchester City, printre care si atacantul Robbie Fowler, au fost acuzati de oficialii aeroportului din Southampton ca au luat, sambata seara, mancare si bautura dintr-un
Cativa jucatori ai echipei Manchester City, printre care si atacantul Robbie Fowler, au fost acuzati de oficialii aeroportului din Southampton ca au luat, sambata seara, mancare si bautura dintr-un restaurant fara sa plateasca, informeaza cotidianul "Daily Mirror", in editia sa electronica. Potrivit sursei citate, fotbalistii s-au servit singuri cu sandvisuri si bauturi racoritoare in valoare de 30 de lire sterline de la un restaurant din aeroport, vazand ca stabilimentul era inchis. Ei reveneau de la Portsmouth, unde obtinusera o victorie, cu scorul de 3-1, in fata echipei locale, si urmau sa se imbarce intr-o cursa charter spre Manchester. "Furiosi, oficiali ai aeroportului i-au anuntat pe pilotii avionului in care se imbarcase echipa Manchester City si au cerut ca suma sa fie achitata. Stupefiati, membrii echipajului au promis ca nota va fi platita de compania lor aeriana, Scotair", scrie "Daily Mirror". O sursa din cadrul companiei Scotair a calificat situatia drept "extrem de jenanta". "Fowler si ceilalti au fost vazuti luand sandvisuri si bauturi racoritoare", a precizat persoana respectiva. Purtatorul de cuvant al clubului Manchester City, Paul Tyrrell, considera ca jucatorii nu au gresit cu nimic. "O angajata a restaurantului le-a spus ca pot lua ce doresc si ca problema notei de plata va fi rezolvata mai tarziu, ceea ce s-a si intamplat", a spus Tyrrell.























































