FOTBAL: LPF îi iartă pe dinamovişti pentru incidentele de la meciul cu Craiova

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:
FOTBAL: LPF îi iartă pe dinamovişti pentru incidentele de la meciul cu Craiova
FOTBAL: LPF îi iartă pe dinamovişti pentru incidentele de la meciul cu Craiova

Comisia de Recurs a LPF a decis, joi seară, să anuleze sancţiunile primite de clubul Dinamo după incidentele provocate de spectatori la partida cu Universitatea Craiova din prima etapă a Ligii I, informează site-ul oficial al LPF.

Dinamo a depus un memoriu la LPF după ce Comisia de Disciplină a decis să amendeze clubul cu un avertisment şi o penalitate sportivă de 20.000 de lei, în urma meciul cu Universitatea Craiova, iar membrii Comisiei de Recurs au decis să anuleze ambele sancţiuni.

Tot după acel meci, oltenii au fost amendaţi cu 40.000 de lei şi au primit şi un ultim avertisment.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite