FOTBAL: Ion Balaur, antrenorul Gloriei Buzău: "Suntem penibili"
0Antrenorul secund al buzoienilor, Ion Balaur, i-a numit "penibili" pe jucători după înfrângerea umilitoare pe teren propriu, în faţa Unirii Urziceni, scor 1-5, şi susţine că nu mai are nicio soluţie pentru a salva echipa.
"Am jucat penibil, am început foarte prost jocul, iar în primele 20-25 de minute s-a terminat totul. Celelalte minute au fost doar aşa, să arătăm cât de penibili suntem", a declarat Balaur.
"Astăzi am greşit toţi, în frunte cu mine. Avem limite, dacă luăm gol, cădem imediat şi ne transformăm într-o echipă penibilă. Nu ştiu ce aş putea să le fac jucătorilor, însă sigur nu pot să-i iau la bătaie, deoarece nu sunt boxer", a mai spus tehnicianul buzoienilor.
Amănunte despre partidă aici: http://www.adevarul.ro/articole/fotbal-urziceni-spulbera-gloria-chiar-la-buzau-5-1.html























































