FOTBAL: Antrenorul lui Glasgow Rangers, suspendat patru meciuri
0
FOTBAL: Antrenorul lui Glasgow Rangers, suspendat patru meciuri
Walter Smith, antrenorul echipei scoţiene de fotbal Glasgow Rangers, adversara campioanei României, Unirea Urziceni, în cadrul Grupei G a Ligii Campionilor, a fost suspendat patru meciuri, în urma reacţiei necontrolate pe care a avut-o în cursul meciului de campionat cu Kilmarnock.
Smith a fost sancţionat de Liga scoţiană de fotbal pentru 'atitudinea ameninţătoare şi agresivă' pe care a avut-o faţă de oficialii jocului disputat pe 19 septembrie, după cartonaşul roşu primit de unul dintre jucătorii săi, Pedro Mendes.
Antrenorul lui Rangers, care are dreptul să facă apel, riscă să rateze marele derby al campionatului scoţian, împotriva 'eternei rivale' Celtic Glasgow, programat pe 4 octombrie, dacă suspendarea sa va fi menţinută.























































