Echipa mexicana de fotbal a refuzat sa joace un meci deoarece era prea cald

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Echipa mexicana de fotbal Veracruz a refuzat sa joace, duminica, ultimul meci din sezonul regulat, ca urmare a temperaturii foarte ridicate de la ora stabilita pentru desfasurarea partidei, informeaza

Echipa mexicana de fotbal Veracruz a refuzat sa joace, duminica, ultimul meci din sezonul regulat, ca urmare a temperaturii foarte ridicate de la ora stabilita pentru desfasurarea partidei, informeaza "The Guardian". Presedintele clubului Veracruz, Rafael Herrerias, amenintase cu boicotul Federatia Mexicana de Fotbal (FMF), in cazul in care aceasta nu schimba ora de desfasurare a partidei, de pe teren propriu, contra echipei Chiapas. Oficialii de la Veracruz au solicitat devansarea partidei de duminica la ora 12, pentru sambata la ora 19. In portul tropical Veracruz temperatura atinge, in mod normal, circa 40 de grade Celsius, in aceasta perioada a anului. Antrenorul echipei Chiapas, Jose Luis Trejo, a fost surprins de demersul clubului Veracruz, dar a impartasit opinia adversarilor sai. "Este o situatie foarte neobisnuita. Nu mi s-a mai intamplat asa ceva pana acum. Dar motivele lor sunt intemeiate. Era imposibil sa joci la acea ora", a spus Trejo. Toate partidele din ultima etapa a campionatului Mexicului, cu exceptia a doua meciuri fara importanta pentru clasament, fusesera programate sa se dispute, duminica, la ora 12. Formatia Veracruz a pierdut automat meciul cu scorul de 2-0, iar clubul a fost amendat cu 4.100 de dolari.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite