Dragomir nu mai ştie ce spune: "Rapid - FC Timişoara se poate rejuca!"
0
După ce a pierdut la masa verde meciul cu FC Timişoara, Rapid are o şansă mică să joace din nou cu FC Timişoara, în opinia şefului LPF, Dumitru Dragomir. Pentru ca lucrul acesta să se întâmple ar trebui schimbat regulamentul, cazul să mai treacă pe alte trei comisii iar Mircea Sandu să fie de acord.
"Pentru că are multă minte, Manea a venit la mine chiar în prima zi după meci şi mi-a spus că el şi jucătorii vor să rejoace partida, pentru că ştia că au comis-o ăştia. Acum, a venit iar la mine să fac toate diligenţele pe care le-am făcut atunci, dar i-am spus că este greu", a spus oficialul LPF la Gsp TV.
Citeşte şi:
Dragomir: 'Manea a venit la mine şi mi-a propus să rejucăm meciul'
Preşedintele LPF a menţionat că o
astfel de iniţiativă ar putea avea succes, dar pentru asta este nevoie
de modificarea regulamentelor. "Plângerea făcută de FC Timişoara nu se
mai poate retrage, pentru ca s-a judecat la o instanţă. Vin ei cu
rejucarea, se duc la ultima instanţă, Comitetul de urgenţă, şi după
aceea Comitetul federal apoi Adunarea Generală să modifice şi să treacă
pe disciplinar rejucarea. La această oră nu este posibil. Dar, se
poate", a explicat Dragomir.
Pe de altă parte, Marian Iancu,
şeful de la FC Timişoara neagă orice posibilitate de rejucare a
partidei: "Hai să fim serioşi! Cazul a fost judecat deja", a spus Iancu.























































