Dragomir: "Avem fotbalişti mai buni decât nou-veniţii"
0Preşedintele LPF nu este entuziasmat de fotbaliştii care au venit în România în această iarnă. Dragomir este de părere că Steaua, Dinamo, Rapid şi CFR ar fi trebuit mai întâi să se uite
Preşedintele LPF nu este entuziasmat de fotbaliştii care au venit în România în această iarnă. Dragomir este de părere că Steaua, Dinamo, Rapid şi CFR ar fi trebuit mai întâi să se uite prin Liga I. "Sunt în România fotbalişti de trei ori mai buni decât ăştia pe care i-au adus unele echipe. De exemplu, sunt unii, la Vaslui, mult mai buni. Dacă aş fi preşedinte la una dintre echipele importante din campionatul nostru, i-aş transfera imediat pe Mardare şi Ljubinkovici. Şi Cristi Hăisan, portarul, este bun. Cred că ar trebui băgaţi mai mult în seamă şi aceşti jucători. Mardare, spre exemplu, va costa peste cel mult un an 5 milioane de euro dacă FC Vaslui se va califica în Cupa UEFA."























































