Dinu: "Cred că o să plec din lumea asta de scârbă"
0
Cornel Dinu
Directorul tehnic al echipei Dinamo, Cornel Dinu, a declarat românii nu au tradiţie şi respect pentru trecut.
Dinu a afirmat că Deselnicu, Oblemenco şi Dobrin au murit cu acelaşi sentiment. "Sunt oameni care au plecat de scârbă de pe lumea asta, cum au fost Deselnicu şi Oblemenco. Aşa a fost şi Gicu Dobrin. Asa cred că o să fac şi eu. Noi nu avem tradiţie, nu ne respectăm trecutul şi de aceea nu avem nici continuitate. Ceea ce trăim acum nu seamănă cu o tradiţie din trecut, ceea ce înseamnă cultură", a declarat Cornel Dinu pentru Sport Total FM.























































