Dinamo a invins cu 10-1 Unirea Urziceni

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Echipa Dinamo Bucuresti a invins, joi, cu scorul de 10-1 (5-0), divizionara B Unirea Urziceni, intr-o partida amicala disputata pe terenul de la baza Saftica. Golurile dinamovistilor au fost marcate

Echipa Dinamo Bucuresti a invins, joi, cu scorul de 10-1 (5-0), divizionara B Unirea Urziceni, intr-o partida amicala disputata pe terenul de la baza Saftica. Golurile dinamovistilor au fost marcate de Grigorie '5, Zicu '8, Bratu '20 (p), '35, Pulhac '33, Tamas '50, Cl. Niculescu '63, '84 si Chihaia '72, '88. Antrenorul Ioan Andone a inceput partida in formula: Cr. Munteanu - Balan, Galamaz (Tamas '14), Moti, Pulhac - Fl. Petre, Plesan, Grigorie, Zicu - Bratu, Baltoi. In repriza a doua au jucat: Guso - Daouda - Goian, Tamas (Ilie Iordache '70), R. Stefan - Pacurar, Margaritescu, I. Badea, Ad. Cristea - Cl. Niculescu, Chihaia. Fundasul George Galamaz a fost inlocuit din cauza unei accidentari usoare, suferita in urma unui contact cu un jucator advers. De asemenea, mijlocasul Vlad Munteanu nu a fost folosit din cauza unei accidentari suferite la antrenament.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite