Dieter Nisipeanu a fost desemnat cel mai bun şahist român al anului

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Dieter Liviu Nisipeanu a ocupat primul loc în ierarhia celor mai buni zece şahisti români ai anului 2008, a anunţat vineri Federaţia Română de Şah.

Dieter Nisipeanu (ACS Şah Apa Nova Bucureşti) a fost urmat în clasament de Ioan-Cristian Chirilă (Clubul Central de Şah + CS AEM Luxten Timişoara) şi Alina Motoc (CS Politehnica Iaşi).

Locurile 4-10 au fost ocupate în ordine de următorii şahişti: Iozefina Paulet (CS Politehnica Iaşi), Mihai Şubă (CS AEM Luxten Timişoara), Constantin Lupulescu (CS AEM Luxten Timişoara / CS Dinamo), Elena-Luminiţa Cosma (ACS Şah Apa Nova Bucureşti), Corina-Isabela Peptan (CS AEM Luxten Timişoara), Vladislav Nevednichy (CS AEM Luxten Timişoara) şi Vlaicu-Marcel Crişan (Şah Club Potaissa Turda).

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite