Cristi Borcea si Ioan Becali au negociat functia de presedinte executiv la Dinamo

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Directorul executiv al FC Dinamo, Cristi Borcea, a avut, ieri, la sediul gruparii din Soseaua Stefan cel Mare, o intrevedere cu Ioan Becali, privind preluarea de catre impresar a functiei de

Directorul executiv al FC Dinamo, Cristi Borcea, a avut, ieri, la sediul gruparii din Soseaua Stefan cel Mare, o intrevedere cu Ioan Becali, privind preluarea de catre impresar a functiei de presedinte executiv al clubului "alb-rosu". In momentul in care a iesit din sediul clubului, Ioan Becali a refuzat sa vorbeasca despre intalnirea cu Cristi Borcea. "Lasam faptele sa vorbeasca", a spus impresarul. La randul sau, directorul executiv al gruparii dinamoviste, Cristi Borcea, care a iesit din sediul clubului la aproximativ zece minute dupa plecarea lui Becali, a declarat ca in probleme de marketing Dinamo va fi numarul unu in Romania. Rugat sa ofere informatii despre echipa si club, Borcea a spus: "Doar domnul Badea, domnul Becali si domnul Andone vorbesc despre echipa". Totusi, oficialul dinamovist a afirmat ca Dinamo va avea un buget anual de peste zece milioane de euro. "Va spun ca, din punct de vedere financiar, Dinamo va sta foarte bine si va face fata cu brio (n.r. - in campionat si in cupele europene). Vom fi clubul numarul unu, cu cel mai mare buget din Romania, peste zece milioane de euro", a incheiat Borcea.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite