CM 2014. VIDEO Columbia - Grecia 3-0. Elenii au arătat ca o echipă dezorientată

0
Columbia a învins Grecia FOTO AFP

Columbia a învins categoric Grecia, în prima partidă a zilei de sâmbătă, încheiată cu scorul de 3-0 în favoarea sud-americanilor.

Citeşte toate ştirile de pe adevarul.ro despre CM 2014

Columbia a luat frâiele meciului încă de la începutul acestuia, graţie fundaşului Pablo Almero, care a deschis scorul în minutul 5. Grecia a avut o zvâcnire câteva secunde mai târziu, apropiindu-se periculos de poarta lui David Ospina, însă nu a reuşit egalarea, iar sud-americanii au intrat în pauză cu avantajul de 1-0.

Câştigă o tabletă şi multe alte premii participând la un concurs cu întrebări despre Campionatul Mondial

La scurt timp după începerea celei de-a doua reprize, columbienii au majorat scorul prin Teofilo Gutierrez (59'). Selecţionerul Greciei, Fernando Santos, a încercat să schimbe soarta partidei şi l-a introdus pe Konstantinos Mitroglou în locul lui Theofanis Gekas (64'), însă formaţia sa a rămas neputincioasă şi a debutat cu o înfrângere la Campionatul Mondial din Brazilia. Columbia a închis tabela în prelungirile meciului prin James Rodríguez (90+3').