Ceahlăul a învins la Braşov cu 2-0 şi a egalat Rapidul în clasamentul Ligii I

0
Ceahlăul are şanse de a rămâne şi la anul în primul eşalon

Ceahlăul Piatra Neamţ învins cu 2-0 în deplasarea de la Brasov şi a egalat-o la puncte pe Rapid în clasamentul Ligii I, cu doar nouă etape înainte de finalul actualei stagiuni, astfel că lupta pentru evitarea retrogradării devine mult mai acerbă.

Golurile partidei au fost marcate de Achim, în minutul 10, respectiv de Popadiuc, în minutul 70. Gazdele au rămas în inferioritate încă din minutul 9, după eliminarea lui Gabi Matei.

FC Braşov: Fl. Iacob (D. Mutu 38) - G. Matei, Novakovic, L. Goian, Cr. Ganea - Leko, Juric, Zlomislic (Novak 75), Aganovic - Constantinescu, L. Ganea (Bencun 46)

Ceahlăul: Calancea - Al. Ichim, Markovic, Wellyson, Tăbăcariu – Chitoşcă, Popadiuc (Ad. Gheorghiu 82), Achim, Ştefănescu (R. Gorea 80) - Chirieletti, Cîrjan (V. Balint 66)