CE al cluburilor, fără Steaua
0Echipa de handbal masculin Steaua, câştigătoare a Challenge Cup, nu a fost invitată la CE al cluburilor (Germania, 26-27 noiembrie), la care participă obligatoriu formaţiile care au cucerit
Echipa de handbal masculin Steaua, câştigătoare a Challenge Cup, nu a fost invitată la CE al cluburilor (Germania, 26-27 noiembrie), la care participă obligatoriu formaţiile care au cucerit primele trei trofee continentale ca valoare: Liga Campionilor, Cupa EHF şi Cupa Cupelor. "Nu mi se pare corect. Dacă tot am câştigat o cupă europeană, cred că făceam faţă la acest turneu, mai ales că dorim să ne întărim pentru viitorul sezon", a declarat George Boroi, comandantul clubului Steaua. La această competiţie, învingătoarea în Challenge Cup poate participa doar dacă este invitată























































