Cătălina Ponor a scos 15.000 de dolari de la japonezi!
0Plecată în luna noiembrie în Japonia, în urma unui contract de muncă, pentru a lua parte la câteva spectacole în Ţara Soarelui Răsare, Cătălina Ponor a revenit în ţară, fără să ducă
Plecată în luna noiembrie în Japonia, în urma unui contract de muncă, pentru a lua parte la câteva spectacole în Ţara Soarelui Răsare, Cătălina Ponor a revenit în ţară, fără să ducă până la capăt înţelegerea, dar cu bani destui în buzunar. Fără să participe la show-uri propriu-zise, ci doar la şedinţe de antrenament, gimnasta s-a întors în România cu 15.000 de dolari, adică jumătate din cât era înţelegerea iniţială. Acuzând o accidentare la gamba piciorului drept, Cătălina a cerut o perioadă de pauză, înainte de începerea spectacolelor, lucru ce i-a pus pe gânduri pe japonezi. "S-au temut de o accidentare serioasă şi i-au dat de înţeles că ar fi în regulă o înţelegere pe cale amiabilă, asta şi pentru că ar fi putut ajunge în ipostaza să plătească despăgubiri. Cătălina s-a arătat mulţumită, mai ales că a încasat jumătate din bani, şi a ales să se întoarcă acasă de Sărbători", ne-a confirmat mama triplei campioane olimpice, Carmen Ponor. În luna martie, constănţeanca intenţionează să reia pregătirile, pentru o reintrare în circuitul gimnasticii de performanţă şi vizează cel puţin o medalie la Campionatele Mondiale din 2007. Până atunci, Ponor merge să mai câştige nişte bani în Canada, acolo unde este invitată de comunitatea românilor de la Montreal şi de la Toronto. (L.G.)























































