Brazilia a câştigat grupa şi va întâlni Paraguayul

0
Neymar a marcat o "dublă" în meciu cu Ecuador

Echipa naţională a Braziliei a recuperat pe ultima sută de metri punctele pierdute în primele două partide şi a câştigat grupa B a Copei America după victoria cu 4-2 asupra Ecuadorului.

"Selecao" a avut parte de emoţii, deşi a condus cu 1-0 prin Pato (29) şi 2-1 prin reuşita lui Neymar (50). Ecuadorienii au egalat de două ori prin acelaşi Caicedo. Cuplul letal Pato - Neymar a făcut însă legea şi în repriza secundă când primul a marcat în minutul 61, iar puştiul-minune al lui Santos în minutul 72, pentru a asigura o victorie spectaculoasă a Braziliei.

Echipa antrenată de Mano Menezes a reuşit să câştige grupa B, la egalitate de puncte, 5, cu Paraguay, care a remizat spectaculos, 3-3, cu Venezuela.

În "sferturi", brazilienii vor da tot peste Paraguay, care a ieşit pe locul 3, astfel că a fost repartizată cu liderul grupei din care a făcut parte.