Bogdan Stelea a fost suspendat o etapa pentru o altercatie la meciul din Cupa
0Portarul echipei Dinamo, Bogdan Stelea, a fost suspendat o etapa de catre Comisia de Disciplina a Federatiei Romane de Fotbal (FRF), in urma incidentelor care au avut loc la finalul meciului cu FC
Portarul echipei Dinamo, Bogdan Stelea, a fost suspendat o etapa de catre Comisia de Disciplina a Federatiei Romane de Fotbal (FRF), in urma incidentelor care au avut loc la finalul meciului cu FC National, scor 1-2, din prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei. Stelea a avut, pe tunelul de acces la vestiarele Stadionului Cotroceni, o altercatie cu un suporter dinamovist, care i-a reprosat evolutia slaba din partida de miercuri. "Stiam ca o sa fiu chemat dupa tot ce s-a intamplat acolo. Era normal sa fiu chemat", a spus Stelea. Portarul a declarat ca a avut o reactie iesita din comun si ca a fost provocat in drumul spre vestiare, dar a mentionat totusi ca atitudinea sa nu este scuzabila. "Regret faptul ca am primit o etapa de suspendare si imi pare rau pentru club, pentru suporteri, pentru toata lumea, deoarece aveam nevoie sa fim cu totii pregatiti ca sa iesim din situatia mai putin buna in care suntem acum. Pe moment, ma afecteaza aceasta suspendare si promit ca o sa fiu calm si, din punctul meu de vedere, nu o sa se mai intample", a declarat Stelea.























































