Bianchi a fost demis de la Atletico
0Antrenorul argentinian Carlos Bianchi a fost demis, joi, de la conducerea tehnică a formaţiei Atletico Madrid, a anunţat preşedintele grupării spaniole, Enrique Cerezo, citat de "Marca". Bianchi
Antrenorul argentinian Carlos Bianchi a fost demis, joi, de la conducerea tehnică a formaţiei Atletico Madrid, a anunţat preşedintele grupării spaniole, Enrique Cerezo, citat de "Marca". Bianchi a fost demis în urma unei reuniuni de urgenţă a conducerii clubului care a avut loc joi dimineaţă şi la care au participat antrenorul argentinian, preşedintele Cerezo, administratorul delegat Miguel Angel Gil şi directorul sportiv Toni Munoz, precum şi alţi oficiali. "Marca" notează că Javier Irureta, fost tehnician la Deportivo La Coruna, este favorit pentru a prelua pe Atletico Madrid.























































