Becali „turbează“: Portarul FCSB, Andrei Vlad, a comis gafa anului! Reacţia comentatorului VIDEO

0
Becali

Formaţia din Berceni, una în derivă, e şi „sabotată“ din interior. Pentru că, atunci când vezi ce a făcut Andrei Vlad, rămâi cu gura căscată!

FCSB îşi poate lua deja gândul de la titlu! Pentru al 7-lea an la rând! Pentru că, după rezultatele din etapa cu numărul 29, penultima din sezonul regulat, diferenţa faţă de liderul CFR Cluj s-a mărit la 14 puncte. Şi, dacă nu s-ar mai schimba nimic după etapa a 30-a, cele două formaţii vor intra în play-off fiind despărţite de 7 puncte. Ceea ce înseamnă adio locul 1, FCSB!

Joi seară, formaţia din Berceni a fost învinsă, în deplasare, de FC Argeş, scor 0-1. La capătul unui meci în care jocul, per ansamblu, a arătat jalnic. Dar parcă nici n-a mai contat cât de prost a jucat FCSB pentru că gafa portarului Andrei Vlad (22 de ani) a fost de cascadorii râsului şi a trecut totul în plan secund.

Eroarea lui Vlad, care a dus la marcarea singurului gol al meciului, înscris de George Ganea (16), a fost atât de mare, încât comentatorul Telekom Sport, Emil Grădinescu, a fost luat prin surprindere. Grădinescu n-a putut să zică decât „Bravo, Vlade!“, într-o primă fază.

Cu siguranţă, şi mai supărat decât Emil Grădinescu a fost patronul FCSB, Gigi Becali, care s-a uitat la meci, la televizor. De altfel, la pauză, portarul roş-albaştrilor a şi fost schimb, fiind înlocuit cu Ştefan Târnovanu (21 de ani). Şi se ştie că, la pauză, schimbările sunt dictate, telefonic, de Gigi Becali. Şi cum la FCSB, Faci Ce Spune Becali, la cum arată clasamentul acum, eşecul pare garantat pentru acest sezon.

CITEŞTE ŞI:

S-a născut talent, a „murit“ speranţă: Gigi Becali despre fotbalistul „terminat“ de la FCSB VIDEO

Gigi Becali, intervenţie explozivă după gafa portarului Vlad: Decizie finală în privinţa „groparului“

16. Gaz Metan 29 6 6 17 21-42 10*

*Primele şase clasate, la finalul sezonului regulat, merg în play-off, iar locurile 7-16 ajung în play-out.

**Gaz Metan, rămasă fără 14 puncte din cauza datoriilor.