Avem finala Ligii Campionilor: Real şi City au oferit un meci sărac în goluri şi în retur. O reuşită după 180 de minute

0
Cristiano Ronaldo a fost integralist la Real Madrid

Dacă Atletico Madrid - Bayern Munchen a fost o semifinală alertă, plină de dramatism, cu greşeli de arbitraj şi cu penalty-uri ratate, în schimb, în cealaltă confruntare am avut două jocuri sub nivelul acestei competiţii.

După 0-0, în tur, la Manchester, Real Madrid s-a impus cu 1-0 pe „Santiago Bernabeu“ şi va juca finala Ligii Campionilor.

City a fost aproape de egalare, în minutul 44, atunci când Fernandinho a nimerit bara. Apoi, în partea secundă, Bale putea face 2-0, însă lovitura sa de cap s-a dus la încheietura barelor (64).

S-a terminat 1-0 şi vom avea o reeditare a finalei din sezonul 2013-2014, atunci când Real Madrid şi Atletico Madrid s-au întâlnit în ultimul act. Atunci, a fost 1-1, la Lisabona, la terminarea timpului regulamentar. Real a luat trofeul, câştigând, în prelungiri, scor 4-1.

Finala din acest sezon se va juca, la Milano, la 28 mai.