Andreescu, de neoprit: Bianca o aşteaptă pe Sorana Cîrstea, în sferturile de la Strasbourg

0
Andreescu

Bianca tocmai a bifat a doua partidă pe zgură din acest sezon. Şi, din nou, s-a impus, lejer, în minimum de seturi.

Bianca Andreescu (20 de ani, 7 WTA) a ajuns la 11 victorii în 14 meciuri disputate, în 2021.

După ce s-a debarasat de Andrea Lazaro Garcia (279 WTA), în turul I, la Strasbourg, scor 6-1, 6-2, astăzi, canadianca a strălucit din nou, ce-i drept, în faţa unei adversare de mâna a treia. În confruntarea cu Maryna Zanevska (27 de ani, 259 WTA), „Bibi“ s-a impus cu 6-1, 6-4.

Pentru Andreescu urmează un meci în sferturi, fie cu Sorana Cîrstea (61 WTA), fie cu Shuai Zhang (45 WTA). Această întâlnire e programată pentru miercuri.

Dacă vor ajunge faţă în faţă, în sferturi, Andreescu şi Cîrstea se vor întâlni, în premieră, în circuitul feminin.

CITEŞTE ŞI:

Andreescu, de nerecunoscut: Ce poză sexy a postat pe Instagram înaintea revenirii pe teren FOTO