Andone: "La pauză le-am spus jucătorilor să se spele pe faţă!"

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Antrenorul FC Dinamo Ioan Andone a declarat, duminică seară, că le-a spus jucătorilor săi, la pauza meciului cu Rapid, când erau conduşi cu 2-0, să se "spele pe faţă, să se trezească, pentru că au cam dormit în prima repriză".

"Eu cred că jocul, calitatea jocului a fost influenţată de căldură, putea fi un spectacol mai frumos din punctul nostru de vedere. Avem o chestie de concentrare, am avut o primă repriză proastă ca şi la Split şi la Pandurii. Jucăm pe bucăţi şi asta mă deranjază. În repriza a doua puteam să mai înscriem trei goluri, dar eu nu sunt mulţumit pentru greşelile făcute, nu putem să luăm un campionat pe astfel de greşeli, poate să fie frumos pentru public. Sper să le putem elimina cât mai repede, puteau fi chiar două goluri diferenţă şi dacă nu era căldura asta, clar mai puteam înscrie două goluri. La pauză le-am spus jucătorilor să se spele pe faţă, să se trezească, pentru că au cam dormit în prima repriză. Nu ştiu, cred că trebuie să mă vadă la faţă, la pauză, altfel nu-mi explic. Rapidul a jucat bine dar nu i-a fost de ajuns doar o repriză", a declarat Andone.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite