Vacaroiu anunta amenzi pentru fumatorii indisciplinati
0"Incepand de pe 21 decembrie, nu voi mai fuma in Senat! Si nimeni nu va mai face asta in interiorul Senatului". Promisiunea apartine presedintelui acestei Camere, Nicolae Vacaroiu, care a anuntat o
"Incepand de pe 21 decembrie, nu voi mai fuma in Senat! Si nimeni nu va mai face asta in interiorul Senatului". Promisiunea apartine presedintelui acestei Camere, Nicolae Vacaroiu, care a anuntat o serie de masuri restrictive impotriva fumatorilor, luate in Senat dupa intrarea in vigoare a Legii care interzice fumatul in locurile publice. Vacaroiu, fumator inrait, s-a gandit insa la niste solutii pentru cei afectati de acest viciu: se va putea fuma pe terasa de la etajul 6 si, eventual, la bufetul de la Sala Omnia, daca vor fi gasite solutii pentru aerisire. In rest, fumatorii vor infrunta, dupa caz, gerul, ninsoarea, ploaia sau arsita pentru a trage o tigara in fata Senatului, la intrarea de la Sala Omnia, unde vor fi amplasate scrumiere. In cazul in care legea va fi incalcata, vinovatii vor fi amendati cu sume intre 1-5 milioane.























































