Vacaroiu anunta amenzi pentru fumatorii indisciplinati

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

"Incepand de pe 21 decembrie, nu voi mai fuma in Senat! Si nimeni nu va mai face asta in interiorul Senatului". Promisiunea apartine presedintelui acestei Camere, Nicolae Vacaroiu, care a anuntat o

"Incepand de pe 21 decembrie, nu voi mai fuma in Senat! Si nimeni nu va mai face asta in interiorul Senatului". Promisiunea apartine presedintelui acestei Camere, Nicolae Vacaroiu, care a anuntat o serie de masuri restrictive impotriva fumatorilor, luate in Senat dupa intrarea in vigoare a Legii care interzice fumatul in locurile publice. Vacaroiu, fumator inrait, s-a gandit insa la niste solutii pentru cei afectati de acest viciu: se va putea fuma pe terasa de la etajul 6 si, eventual, la bufetul de la Sala Omnia, daca vor fi gasite solutii pentru aerisire. In rest, fumatorii vor infrunta, dupa caz, gerul, ninsoarea, ploaia sau arsita pentru a trage o tigara in fata Senatului, la intrarea de la Sala Omnia, unde vor fi amplasate scrumiere. In cazul in care legea va fi incalcata, vinovatii vor fi amendati cu sume intre 1-5 milioane.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite