UDMR nu regretă plecarea PC
0Preşedintele UDMR, Marko Bela, a declarat că în PC nu sunt politicieni responsabili prin gestul lor de a înainta o moţiune împotriva sa, punând în pericol stabilitatea politică.
Preşedintele UDMR, Marko Bela, a declarat că în PC nu sunt politicieni responsabili prin gestul lor de a înainta o moţiune împotriva sa, punând în pericol stabilitatea politică. "Conservatorii, pentru mine, nu sunt politicieni responsabili, politicieni responsabili sunt cei din PNL şi PD, care, la fel, nu sunt de acord cu mine cel puţin cu o parte din dezideratul privind autonomia teritorială, dar ei vor să rezolve aceste divergenţe prin dezbateri", a spus liderul UDMR. În legătură cu funcţionarea coaliţiei de guvernământ, Marko a declarat că aceasta este în pericol de doi ani, adăugând că, în acest moment, cu sau fără PC, situaţia este aceeaşi, întrucât conservatorii oricum nu respectă regulile coaliţiei. (Mediafax)























































