PSD îşi propune ca obiectiv major înlăturarea guvernului

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Obiectivul major al PSD pentru următoarea perioadă îl reprezintă "înlăturarea guvernului incompetent Popescu Tăriceanu", social-democraţii solicitându-i, totodată, preşedintelui Traian

Obiectivul major al PSD pentru următoarea perioadă îl reprezintă "înlăturarea guvernului incompetent Popescu Tăriceanu", social-democraţii solicitându-i, totodată, preşedintelui Traian Băsescu organizarea unui "necesar dialog politic pe temele de actualitate cu care se confruntă ţara". În opinia social-democraţilor, în 2005 s-a demonstrat că acest guvern este "incapabil să conducă profesionist destinele României, că este neputincios în faţa crizelor care au afectat ţara, că este exclusiv preocupat de bunăstarea personală a membrilor săi". PSD consideră, de asemenea, că guvernul "a aruncat în haos" sistemul de sănătate publică şi afirmă că va respinge orice fel de tentativă de privatizare a sistemului de sănătate, "menită să-l transfere în mâinile clientelei politice a partidelor de la putere". Potrivit declaraţiei BPN, "Guvernul i-a împovărat pe cetăţenii României, prin creşterea aberantă, nejustificată a preţurilor la utilităţile publice în plină iarnă" şi a introdus impozite grele pentru ţărani.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite