PDL trimite pensionarilor scrisori prin care îi anunţă că li s-a mărit pensia "prin grija Guvernului Boc"
0Deputatul PDL Dan Radu Zătreanu le-a trimis bătrânilor din Colegiul 14 din Bucureşti scrisori în care sunt anunţaţi "cu bucurie" ca li s-a mărit pensia "prin grija Guvernului condus de Emil Boc", informează ziare.com
"Mă bucur că aţi primit o veste cu adevărat bună: vi s-a mărit pensia, ca urmare a recalculării şi reincadrarii într-o nouă grupă de muncă. Aceasta majorare pe care o meritaţi a fost posibilă prin grija Guvernului condus de Emil Boc care a impus principiul contributivităţii la stabilirea cuantumului pensiilor şi a eliminat privilegiile de care dispuneau doar un număr restrâns de pensionari cu 'pensii de lux'", se arată în scrisoarea găsită de pensionari în cutia poştală.
Lauda guvernului condus de şeful său pe linie de partid nu se opreşte aici.
"Timp de 20 de ani, niciun guvern nu s-a preocupat cu adevărat de instituirea unui sistem just de stabilire a pensiilor şi de încadrarea corectă în grupele de muncă, astfel că toţi pensionarii să primească ceea ce merită cu adevărat, după o viaţă de muncă. A reuşit, iată, Guvernul Boc, care nu a facut promisiuni pe care să nu le poată onora, ci a preferat faptele în locul vorbelor deşarte, dând ţării posibilitatea să se relanseze economic şi să nu cheltuiască mai mult decât produce", mai scrie deputatil PDL în scrisoarea adresată bătrânilor şi citată de ziare.com.























































